Úvodní stránka>CNC a laser

Naše společnost se zabývá CNC frézováním, řezáním a gravírováním CO2 laserem. Obě tyto technologie mají podobné využití, zejména se tedy hodí pro propagační a informační účely a pro tvorbu různých tvarů, motivů, nápisů nebo rovnou firemních znaků. V čem ale spočívá rozdíl mezi laserovým gravírováním a CNC frézováním a proč se některá z těchto technologií opravdu vyplatí?

Technologie CNC frézování

CNC stroje jsou v současnosti využívány v nejrůznějších průmyslových i jiných odvětvích a jejich hlavní přínosy hledejme v přesnosti, rychlosti práce a v neposlední řadě také schopnosti vytvářet i náročnější a detailnější tvary. CNC frézování spočívá v práci naprogramovaného stroje, který nikdy nesáhne vedle, nevznikají tak v podstatě vůbec žádné zmetky.

Pokud si u nás objednáte CNC frézování do dřeva, získáte vždy produkt vysoké kvality, vhodný do firmy, ale i pro soukromé potřeby. S pomocí CNC stroje a přesných programů vám dokážeme vyrobit vše od firemních log, vizitek, znaků a emblémů, až po složitější a rozměrnější nápisy.

Laserové řezání a gravírování

Oproti CNC frézování do dřeva, můžete využít také našich služeb v oblasti řezání laserem na principu CO2. Zde je již možné objednat realizaci různých tvarů do dřeva, ale také do plexi materiálů PMMA, nebo dokonce do skleněných materiálů. Celé to funguje tak, že nám předáte své plány, představy a nákresy a my je následně proměníme ve finální produkt. Vždy ve spolupráci se klientem, který hodnotí a schvaluje naše navržené úpravy. Při laserovém řezání a gravírování využíváme vysoce výkonný CO2 laser, který dosahuje také dokonalé přesnosti. S ním je možné realizovat v podstatě libovolně složité tvary, ale i šablony.

Proč vlastně využít CNC řezání a laserové techniky řezání a gravírování?

  • Jsou to techniky méně nákladné, oproti ruční práci
  • Procesy výroby jsou rychlé
  • Výsledný produkt je přesnou realizací plánu klienta
  • Lze vytvořit mnohočetné výrobky ve stejné podobě
  • Je možné pracovat s nejrůznějšími materiály, od dřeva, až po plasty
  • Variabilita výsledných tvarů je v podstatě neomezená

Ukázky CNC a laserového opracování

 
Nástřiková šablona VehotransNástřiková šablona Vehotrans
Nástřiková šablona pro realizaci imitace cihlové stěnyNástřiková šablona pro realizaci imitace cihlové stěny
Ukázka nástřikové šablony. MDF deska tloušťky 3 mmUkázka nástřikové šablony. MDF deska tloušťky 3 mm
Detail nástřikové šablony vyrobené z MDFdesky 3 mmDetail nástřikové šablony vyrobené z MDFdesky 3 mm
Laserem gravírovaný znak SDH Zdounky včetně ořezáníLaserem gravírovaný znak SDH Zdounky včetně ořezání
Detail laserem gravírovaného znaku. Výška křídla v pruhovaném poli je 3 cm.Detail laserem gravírovaného znaku. Výška křídla v pruhovaném poli je 3 cm.
DUNA Graphics, s.r.o. | Vrchlického 701, Kroměříž
Vytvořeno v redakčním systému XWebSite